Розенко заявив, що перелік безкоштовних медпрепаратів із програми "Доступні ліки" збільшився вдвічі

Розенко: Усі необхідні кошти, а це 1 млрд грн, забезпечено у державному бюджеті

Від початку дії програми "Доступні ліки" перелік препаратів, які надають українцям безкоштовно, збільшився вдвічі, заявив під час селекторної наради в Кабінеті Міністрів 6 березня віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Із 22 січня 2018 року вже діє новий перелік препаратів, і до складу цієї програми вже входить 239 препаратів, із яких 47 є повністю безкоштовними для громадян", – заявив Розенко. За його словами, "удвічі збільшився перелік безкоштовних ліків".

Як повідомив Розенко, на початку дії програми в ній брало участь 4 тисячі аптек, зараз – 7 тисяч.

"Від початку дії програми понад 20 млн українців скористалося програмою", – підкреслив віце-прем’єр-міністр.

Розенко додав, що перелік медпрепаратів у програмі "Доступні ліки" будуть розширювати. Він також зазначив, що більшість медикаментів зі списку – зарубіжного виробництва.

"Усі необхідні кошти, а це 1 млрд грн, забезпечено в державному бюджеті", – заявив віце-прем’єр-міністр.

9 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про введення з 1 січня 2017 року референтного ціноутворення на ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, діабет і астма. 1 лютого Кабмін переніс дату початку регулювання цін на ліки на 1 квітня.

Згідно з ухваленим рішенням, із 1 квітня 2017 року було запущено програму реімбурсації щодо ціноутворення на ліки, яка передбачає, що пацієнти будуть оплачувати вартість аптечних препаратів для лікування бронхіальної астми, діабету другого типу та серцево-судинних захворювань частково.

У липні 2017 року Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр препаратів, які беруть участь у програмі "Доступні ліки". До нього увійшло 199 препаратів 43 виробників (21 виробник із країн Євросоюзу, 17 – з України, чотири – з Індії, один – з Ізраїлю).

У грудні 2017 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що за програмою "Доступні ліки" українські лікарі виписали майже 13 млн рецептів.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/rozenko-zajaviv-shcho-perelik-bezkoshtovnih-medpreparativ-z-programi-dostupni-liki-zbilshivsja-vdvichi-235033.html”