Клімкін привітав рішення Сейму Польщі обговорити питання впливу Росії на українсько-польські відносини Избранное

Клімкін привітав рішення Сейму Польщі обговорити питання впливу Росії на українсько-польські відносини
14.03.2018 00:00
shadow
Питання впливу Росії на українсько-польські відносини в Польщі розглянуть 22 березня

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтримав рішення польського Сейму розглянути питання впливу Росії на відносини України і Польщі. Про це глава МЗС написав на своїй сторінці у Twitter.

“Вітаю рішення Сейму Польщі обговорити питання впливу Росії на українсько-польські відносини. Очевидно, що Росія намагається посварити нас із польськими друзями. Не вийде. У нас було спільне минуле, є спільне сьогодення та буде спільне майбутнє. Уважаю, що маємо і самі більше пильнувати“, – заявив Клімкін.


Вітаю рішення Сейму Польщі обговорити питання впливу Росії на українсько-польські відносини.Очевидно,що Росія намагається посварити нас з польськими друзями.Не вийде.У нас було спільне минуле,є спільне сьогодення та буде спільне майбутнє. Вважаю, що маємо і самі більше пильнувати

— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 14 березня 2018 р.

13 березня в Сеймовому комітеті з питань спеціальних служб заявили про готовність обговорити роль російських спецслужб у діях, які спрямовані на дестабілізацію польсько-українських відносин. Розгляд питання пройде на засіданні 22 березня.

У жовтні 2016 року польський Сейм і Верховна Рада України ухвалили спільну Декларацію пам’яті та солідарності, яка мала покласти край історичним суперечкам. Незважаючи на це, історичне питання залишається джерелом напруженості між країнами.

Улітку 2017 року українська сторона відмовила польській у пошуку й ексгумації похованих на території України поляків.

2 листопада 2017 року тодішній міністр закордонних справ Польщі та член партії "Право і справедливість" Вітольд Ващиковський заявив, що Польща має намір запустити процедуру, яка не дасть можливості в’їхати у країну українцям, які демонструють антипольські погляди.

26 січня 2018 року польський Сейм проголосував за поправки до закону про Інститут національної пам’яті. У ніч на 1 лютого документ схвалив польський Сенат. 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав ініціативу і передав її в Конституційний суд, щоб той перевірив, чи вона не обмежує свободи слова і переконань.

Закон установлює кримінальну відповідальність за заперечення участі українських націоналістів і членів українських організацій, які співпрацювали з німецьким Третім рейхом, у злочинах проти поляків у 1925–1950 роках.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/vin-privitav-rishennja-sejmu-polshchi-obgovoriti-pitannja-pro-vpliv-rosiji-na-ukrajinsko-polski-vidnosini-236403.html”

Оставить комментарий