Суцільні побори: депутати вирішили придушити українців з євробляхами

Як каже народний депутат, сплата податків — єдиний варіант вирішення проблеми
Верховна Рада готує новий підхід до вирішення проблеми авто на єврономерах.

Роберт Горват, народний депутат від фракції Петра Порошенка, говорить, що депутати розуміють, звідки взялась проблема.

"Ми розуміємо, що ця проблема назрівала, коли держава захотіла подвійну, потрійну ціну за автомобіль і за лобіювання різних компаній, автодилерів та виробників, які підштовхували людей купувати нові машини, і ввели ці піратські акцизи. Тому люди знайшли лазівку і почали возити авто на єврономерах", – підкреслив Горват.

Як говорить народний депутат, сплата податків — єдиний варіант вирішення проблеми. Також він завив, що держава не може завжди йти назустріч порушників закону.

"Не може йти держава назустріч порушників закону. Тому я бачу це наступним чином: повинні заїжджати всі автомобілі: Євро-2, Євро-3, Євро-4, але ми повинні ввести певний "податок на старість". Якщо ти хочеш ввезти машину 1991 року, яка коштує 500 євро за кордон, сплати 1500 євро акцизом. Я думаю, що до осені підготуємо такий законопроект.Чим новіша машина, тим дешевше акциз" — заявив він.

Розмитнення планується встановити на рівні 30 % від ціни автомобіля - "умовно купив за $10 тис., ще 30% і маєш автомобіль". Як відомо, відповідний механізм працює по всьому ЄС.

У мережі було оприлюднено закон про репресивні заходи для евроблях. Він складається із двох частин: перша — масштабна легалізація євроблях, які уже присутні в Україні; друга - заходи, які повинні закрити будь-яку можливість ввезення в Україну автомобілів без розмитнення. Остання частина вже готова.

Проект перш за все перекриває схеми ввезення автомобілів в обхід розмитнення. Після прийняння відповідного закону, українці матимуть змогу їздити на авто, зареєстрованому на іноземну компанію, до 10 днів. Зараз, як відомо, громадяни купують авто у Латвії, реєструють його на місцеву компанію, та можуть їздити на ньому протягом року.

Якщо ж знадобитися термін більш ніж 10 днів – доведеться підтверджувати це документами. А якщо людина, який ввіз машину в Україну, передасть авто в користування комусь іншому, або зовсім її розбере на запчастини, то йому загрожує штраф 17 000₴

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", власники "евроблях" потраплять під репресії. Однак Верховна Рада спочатку дасть можливість розмитнювати автомобілі.Джерело статті: “https://znaj.ua/society/sucilni-pobory-deputaty-vyrishyly-prydushyty-ukrayinciv-z-yevroblyahamy”

Похожие материалы (по тегу)