6 предметів у домі, на яких накопичується більше бактерій, ніж на кришці унітазу

6 предметів у домі, на яких накопичується більше бактерій, ніж на кришці унітазу
Вчені назвали шість небезпечних речей у домі, які на своїй поверхні мають більше бактерій, ніж на кришці унітазу, передає Ukrhealth.
1. Гаджети
Пам’ятаєте жарт про те, що крихтами з клавіатури можна харчуватися ще тиждень? Так от, ними харчуються. Приблизно 500 000 бактерій, які живуть на кожному квадратному сантиметрі клавіатури і мишки – це в 20 тисяч разів більше, ніж в унітазі. Пил, крихти, звичка працювати брудними руками – все це породжує колонії хвороботворних мікроорганізмів.
З телефонами справи йдуть ще гірше: ми носимо їх з собою весь день, кладемо на столи в офісах і ресторанах, чіпаємо брудними руками. А потім самі ж прикладаємо до лиця. Дослідження американських вчених показало, що 95% телефонів медичних працівників були забруднені внутрішньолікарняними мікробами. І не простими, а стійкими до антибіотиків. Можете прикинути, де ви буваєте, і яких невідомих істот збирає ваш мобільний.
Що робити? Витрушуйте клавіатуру від крихт і пилу, а всі гаджети протирайте спиртом. І не їжте за комп’ютером.
2. Губки для миття посуду
Найбрудніший предмет на кухні, навіть враховуючи підлогу. Після кожного миття на губці залишається невидимі оку залишки їжі і жир. Плюс вона постійно волога і лежить в теплому місці для бактерій це просто рай.
Нам це обіцяє масу проблем: від розладу шлунка до дизентерії. Щоб їх уникнути, треба міняти губку хоча б раз на тиждень.
3. Дверні ручки, вимикачі
Ми постійно торкаємося їх брудними руками, ледь увійшовши з вулиці. Експерти кажуть, що за ступенем забруднення вимикачі і ручки можуть перевершувати навіть килимок під дверима. Не ігноруйте ці місця під час прибирання.
4. Душова фіранка
Вологість, теплота і бруд, який ми змиваємо з себе. Що ще потрібно для появи колонії мікробів? Фіранку краще всього міняти раз в 2-3 місяці, а щотижня прати.
5. Сміттєвий кошик
А ось це цілком передбачувано. Зробити місце для сміття безпечним можна, якщо дотримуватися кількох правил: використати одноразові мішки, виносити сміття, перш ніж він засмердить, а раз в рік купувати новий контейнер.
6. Штори
Абсолютний чемпіон серед домашніх пилозбірників. Штори можуть роками висіти і прикидатися чистими, а насправді ростити клани пилових кліщів. Щоб цього не відбувалося, потрібно струшувати з них пил і прати 2 рази в рік.
Уже побігли за дезінфектором? Значить, вас підстерігає ще одна небезпека. Вчені попередили, що побутова хімія шкодить нашим легеням не менше, ніж сигарети.
Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/13/294566-6-predmetiv-domi-nakopychuyetsya-bilshe-bakteriy-kryshci-unitazu”