Військовий, письменник, “ворог” Путіна”: що відомо про вбитого журналіста Бабченка

аркадий бабченко

У Києві у вівторок, 29 травня, на 42-му році життя вбили пострілами у спину російського журналіста Аркадія Бабченка.

НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Апостроф розповідає, що відомо про загиблого.

Журналіст народився в 1977 році. У 1995-му його призвали в армію. Він проходив службу на Північному Кавказі, служив у військах зв’язку, брав участь у першій чеченській війні. Демобілізувався в 1997 році.

За плечима у Бабченка диплом бакалавра юриспруденції з міжнародного права Сучасного гуманітарного університету. Коли почалася друга чеченська війна, він уклав контракт зі Збройними силами РФ і брав участь в “контртерористичної операції”. Тоді він служив зв’язківцем, потім в піхоті, командиром розрахунку в гранатометному взводі. У 2000 році демобілізувався в званні старшини гвардії. Саме тоді він серйозно почав займатися журналістикою.

Працював військовим кореспондентом, співпрацював з численними газетами, журналами і передачами. У якийсь момент він кинув журналістику і кілька років займався приватним візництвом. Пізніше знову повернувся на стежку письменства. Як військовий кореспондент брав участь у війні в Південній Осетії 2008 року.

Через чотири роки проти Бабченка в Росії було порушено кримінальну справу за статтею “заклики до масових заворушень” через публікацію поста про можливу тактику мітингувальників.

У грудні 2016 року Бабченко зробив скандальну заяву про катастрофу літака Міноборони РФ над Чорним морем, в якому в Сирію летіли артисти ансамблю імені Александрова. Тоді Бабченко заявив, що загиблі не гідні жалю. Після цього на журналіста звалилася хвиля бурхливої критики. А деякі політики закликали порушити проти нього кримінальну справу і позбавити громадянства.

З початком репресій і переслідувань журналістів в Москві він переїхав до Праги. Потім – до України. З лютого 2017 року Аркадій Бабченко жив в Києві і працював телеведучим на телеканалі ATR.


Нагадаймо, у вівторок, 29 травня в Києві вбили російського військового журналіста Аркадія Бабченка. Спочатку про те, що в Бабченко стріляли, заявив журналіст Айдер Муждабаєв. Пізніше інформацію про смерть Аркадія Бабченко підтвердило Головне управління Нацполіціі.

Нагадаємо також, пізніше з’явилися перші кадри з місця трагедії.

В той же час у своєму Facebook радник міністра МВС, Антон Геращенко недвозначно звинуватив Кремль у вбивстві журналіста Аркадія Бабченка, почавши свій пост словами: “Путінський режим мітить в тих, кого не можна зламати або залякати”

Крім того, ввечері 29 травня, у Росії у Москві на Великому Москворецькому мосту, де був убитий Борис Нємцов, пройшла акція пам’яті журналіста Аркадія Бабченка, якого було того ж дня вбито у Києві.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/05/30/vijskovyj-pysmennyk-vorog-putina-shho-vidomo-pro-vbytogo-zhurnalista-babchenka/”

Похожие материалы (по тегу)