Правила оформлення ДТП в Україні змінилися: що потрібно знати


В Україні по-новому будуть оформляти аварії. Тепер поліція буде враховувати не тільки видані або використані бланки протоколів адміністративних справ, але і вносити супутню інформацію в автоматизовану систему.

Дані необхідно буде внести в систему протягом трьох днів з моменту отримання адміністративних матеріалів (а якщо справа стосується п’яних водіїв, то протягом одного дня) і в десятиденний термін направити в органи, що накладають стягнення, пише НАРОДНА ПРАВДА.

Поліція буде зберігати матеріали по справі три роки, після чого вони підлягають знищенню.

Крім того, фото і відео по справі, замість 3-х місяців, тепер будуть зберігатися в поліції всього 1 місяць з дати фіксації правопорушення. У тому випадку, якщо водій оскаржить постанову, термін збереження матеріалів продовжать на час розгляду.

Тепер учасникам аварії дозволять фотографувати схему ДТП. Раніше для цього необхідно було направляти в поліцію відповідний запит.

Якщо ж порушник відмовиться підписувати протокол, документ не стануть завіряти підписами двох свідків. У ньому просто зроблять позначку про відмову.


Кабінет Міністрів України планує підвищити штрафи за порушення правил дорожнього руху, зокрема, керування транспортним засобом без водійського посвідчення та перевищення безпечної швидкості руху.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/06/12/pravyla-oformlennya-dtp-v-ukrayini-zminylysya-shho-potribno-znaty/”

Похожие материалы (по тегу)