Вчені знайшли спосіб врятувати світ від нестачі води


В одній з американських лабораторій навчилися робити воду з порошку. Вчені винайшли те, що може врятувати від спраги всю планету.

Мрію мільйонів людей на планеті про чисту питну воду з повітря втілив у життя професор Омар Ягі із Каліфорнійського університету. Разом зі своєю командою він розробив пристрій для збирання прісної води в умовах аномально високих температур, пише НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на 2plus2.

“Головний елемент – порошок. Він збирає воду із сухого повітря. Ми назвали його метало-органічною структурою. У його основі лежить цирконій”, – розповів асистент Євген Капустін.

Коли температура падає, наприклад, уночі, матеріал, наче губка, вбирає у себе вологу. Коли ж зранку стовпчик термометра іде вгору, вода випаровується з кристалів і осідає на стінках спеціального резервуара.

З одного кілограма порошку вчені отримали 100 грамів води. Утім, успіх експерименту нівелювала доволі висока вартість диво-піску. Усе через цирконій у його складі. Тому вчені замінили головну складову на алюміній, що зменшило вартість порошку аж у 150 разів. На додачу зросла і ефективність експериментального генератора води.Окрім цього, застосування алюмінію дозволило приладу ефективно працювати навіть за нульових температур.

Тепер пристрій планують зробити комерційно привабливим і запустити його серійне виробництво. Для цього розробники запустили кілька стартапів-проектів і розпочали безпосередні переговори з урядами різних країн, де їхній продукт матиме найбільший попит.


Нагадаймо, у Первомайському районі Автономної Республіки Крим з 4-го червня окупаційна влада через посуху оголосила надзвичайну ситуацію природного характеру. Таке ж розпорядження було видане для ще трьох степових районів окупованого Криму.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/06/13/vcheni-znajshly-sposib-vryatuvaty-svit-vid-nestachi-vody/”

Похожие материалы (по тегу)