Путін заявив про "неминучий хаос", якщо удари по Сирії повторяться


Президент РФ Володимир Путін заявив, що повторення ударів по Сирії силами західної коалации "неминуче призведе до хаосу в міжнародних відносинах", про це стало відомо в ході телефонної розмови з президентом Ірану Хасаном Рухани, повідомляє прес-служба Кремля 15 квітня.

Наголошується, що під час розмови президенти двох країн "констатували, що ця протиправна акція (удару по Сирії — ред.) Завдає серйозної шкоди перспективам політичного врегулювання в Сирії".

"Якщо подібні дії, що здійснюються в порушення Статуту ООН, будуть продовжуватися, то це неминуче призведе до хаосу в міжнародних відносинах", — додав президент РФ.

У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн — США, Франції і Великої Британії — виступили із заявою про початок військової операції в Сирії. Удари вирішили завдавати по об’єктах, які підозрюють в причетності до виготовлення хімічної зброї.

Приблизно через годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, однак в Пентагоні не відкидають можливість їхнього повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя щонайменше 70 осіб, більшість із яких жінки та діти.

Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила використання хімзброї військами Асада в Думі. У заяві організації також наведено непідтверджені дані від волонтерів про загибель 70 осіб, які переховувалися від бомбардування в підвалах.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/putin-zayaviv-pro-neminuchiy-haos-yakscho-udari-po-siriyi-povtoryatsya-275235_.html”