Вчені виявили риб зі "слізними шаблями" для захисту від хижаків


Вчені з Філдовського музею природної історії в Чикаго виявили у риб-бородавчаток, які були знамениті своїми гострими отруйними шипами, ще один механізм захисту від хижаків. Як повідомляє Naked science, на щоці у риб ховається гостре шило, яку дослідники назвали "слізною шаблею".

Вчені помітили, що при наближенні до бородавчатці з її морди витягується шип. Судячи з усього, хижакам ця небезпека добре знайома і зазвичай діє на них відлякуюче, погрожуючи впиться в рот при спробі проковтнути здобич. Крім того, зброя може використовуватися у внутрішньовидових сутичках. Вчені відзначають, що така адаптація унікальна — у жодної іншої риби нічого подібного не виявили.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили новий вид гігантських черепах, які проживають на Галапагоських островах. З урахуванням нововідкритого виду, на даний момент на Галапагоських островах мешкають 11 видів гігантських черепах. Раніше їх було 15, проте 4 види вимерли. Такі черепахи, в основному, живуть на сході острова Санта-Крус.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vcheni-viyavili-rib-zi-sliznimi-shablyami-dlya-zahistu-vid-hizhakiv-275256_.html”

Тегы:   риба вчені

Похожие материалы (по тегу)