Генасамблея ООН прийняла резолюцію по окупованих Росією областях Грузії


Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй у вівторок, 12 червня, більшістю голосів ухвалила резолюцію "Статус внутрішньо переміщених осіб і біженців з Абхазії (Грузія) і регіону Цхінвалі/Південна Осетія (Грузія)"; Україна повністю підтримала цей документ і засудила невиконання Росією зобов’язань по міжнародному праву як окупаційної держави, передає "Укрінформ".

"Україна рішуче засуджує всі дії Російської Федерації, спрямовані проти основних прав і свобод людини, зокрема стосовно внутрішньо переміщених осіб і біженців в порушення відповідних зобов’язань з міжнародного права. Закликаємо російську окупаційну владу припинити її незаконну практику і виконувати зобов’язання окупаційної держави, відповідно до Міжнародного гуманітарного права", — заявив під час засідання постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

У зв’язку з цим Єльченко підтвердив незмінну підтримку Україною суверенітету і територіальної цілісності Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Єльченко нагадав, що скоро виповниться десять років з моменту російської окупації грузинських територій, що сталася у результаті так званої "п’ятиденної війни" у 2008 році. Він висловив глибоке занепокоєння у зв’язку з продовженням дискримінації у цих регіонах на основі етнічних ознак, обмеженнями на освіту рідною мовою і повідомленнями про масове знищення будинків етнічних грузин у регіоні Цхінвалі.

Представник України також рішуче засудив нещодавнє рішення сирійської влади визнати і встановити дипломатичні відносини з окупованими грузинськими територіями — Абхазією і Південною Осетією.

"Це рішення є черговим порушенням норм і принципів міжнародного права режимом Асада, яке чітко демонструє прагнення нинішньої сирійської влади догодити Кремлю", — підкреслив глава Місії України при ООН.

Раніше, Сирія офіційно визнала Південну Осетію і Абхазію. Сирія і невизнані республіки встановлять дипломатичні відносини і відкриють посольства.

До складу армії РФ увійшли озброєні формування самопроголошеної Південної Осетії. Осетини зможуть добровільно вступати на службу в російську армію на контрактну форму.

Нещодавно, Росія встановила так звану "митницю" в регіоні Ахалгорі в Південній Осетії. Підконтрольна Кремлю осетинська "влада" каже, що це потрібно для боротьби проти "контрабанди з Грузії". На додачу, Росія відправила так званих "прикордонників" в окупований регіон. На думку експертів, російські дії націлені створити ілюзію і фікцію, ніби регіон насправді не належить Грузії.

Раніше повідомлялося, що Південна Осетія планує провести "референдум" про приєднання до Росії. У свою чергу, Генасамблея ООН підтвердила, що Абхазія і Південна Осетія – частини Грузії.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/genasambleya-oon-priynyala-rezolyuciyu-po-okupovanih-rosiyeyu-oblastyah-gruziyi-280492_.html”

Похожие материалы (по тегу)