Вчені розповіли, яку кількість облич може запам’ятати середньостатистична людина


Вчені з Йоркського університету заявили про те, що середньостатистична людина може запам’ятати до п’яти тисяч облич людей. Як підкреслюють дослідники в статті, опублікованій в Proceedings of the Royal Society B, розмір традиційних поселень налічує приблизно 150-200 осіб, разом з тим, сучасне суспільство дозволяє отримати доступ до набагато більшої кількості людей, навіть не будучи безпосередньо знайомим з ними.

У дослідженні вчених взяли участь 25 добровольців, які протягом години повинні були згадати всіх своїх знайомих, обличчя яких вони пам’ятають, а потім – не знайомих (політиків, акторів і так далі). При цьому, ім’я називати не потрібно, необхідно було просто пам’ятати, ким він є і його зовнішність.

Варто відзначити, що протягом години добровольці не змогли згадати абсолютно всі знайомі обличчя. Крім того, швидкість згадування падала з плином часу. Волонтерам також показали знімки 3500 знаменитостей, яких вони могли знати, але не відразу згадали.

Вчені побудували графік, на горизонтальній осі якого зазначено час згадування, а на вертикальній — кількість осіб, вчені екстраполювали його і отримали середню цифру. Виявилося, що добровольці пам’ятали від 1,5 до 15 тисяч облич з середнім значенням – п’ять тисяч.

Раніше психологи встановили, що маленька брехня, сказана людиною, стимулює адаптацію мозку до подальшого обману. Це означає, що з часом людина відчуває себе більш комфортно під час виголошення брехні.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vcheni-nazvali-yaku-kilkist-oblich-mozhe-zapam-yatati-serednostatistichna-lyudina-290646_.html”

Тегы:   людина вчені

Похожие материалы (по тегу)