Польща економить завдяки зниженню пенсії екс-службовцям комуністичного апарату безпекиПротягом лише чотирьох місяців дії відповідного закону вдалося зекономити майже 55 мільйонів євро


Лише за чотири місяці дії закону про зменшення пенсії понад 38 тисячам функціонерів комуністичного апарату безпеки (в період Польської Народної Республіки) витрати зменшено на 229 мільйонів злотих (майже 55 мільйонів євро). Про це йдеться в повідомленні Polskie Radio.


Це більша сума, ніж передбачалося. Згідно з законом від 1 жовтня 2017 року, пенсія колишніх співробітників комуністичних спецслужб не може перевищувати середньої пенсії, яку виплачує Заклад соціального страхування.


Як повідомив віце-міністр внутрішніх справ і адміністрації Ярослав Зєлінський, перед введенням в дію цього закону понад 38,3 тисячі осіб отримували загалом 123,5 мільйона злотих на місяць (майже 30 мільйонів євро). У жовтні минулого року цим особам виплачено 64,1 мільйона злотих (понад 15 мільйонів євро). Раніше передбачалося зменшення щорічних витрат на 542,8 мільйона злотих (130 мільйонів євро). Проте, враховуючи дотеперішній результат, можна сподіватися, що фінансові наслідки зміни будуть більшими, ніж закладено в проекті.


Середня пенсія осіб, що підлягають дії закону про її зниження, скоротилася на 2238 злотих брутто (майже 537 євро), допомога інвалідам – на 1288 злотих (майже 309 євро), а родинна рента – на 1078 злотих (майже 259 євро). Найбільше зменшення пенсії – це 17,5 тисяч злотих (понад 4 тисячі євро).


Віце-міністр Ярослав Зєлінський позитивно оцінює перші місяці дії закону. За його словами, «функціонери, які служили в органах тоталітарної держави, протягом 28 років отримували вищу пенсію, ніж у середньому в польському суспільстві». Тому, наголосив політик, «цей закон є елементом основного правосуддя, що очікувався вже давно».


Згідно з законом, міністр внутрішніх справ і адміністрації в особливих випадках може виключити з-під дії закону осіб, які перебували на службі тоталітарної держави, з огляду на «короткий термін служби до 31 липня 1990 року та чесне виконання завдань і обов’язків після 12 вересня 1989 року, особливо якщо вони ризикували власним життям». Причому, мають бути виконані обидві ці умови.


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/polshcha-ekonomit-zavdyaki-znizhennyu-pens-eks-sluzhbovtsyam-komun-stichnogo-aparatu-bezpeki”